joi, 8 noiembrie 2012

Specialilor

joi, 8 noiembrie 2012
Oricât m-aş crede şi m-aş da de specială, adevărul e că astăzi sunt în aceeaşi oală cu încă vreun meleon şi 3 sute de mii de cetăţeni. Asta pentru că se întâmplă să port numele adaptat al unuia dintre cei doi arhangheli, pre numele lor Mihail şi Gavril.
Ştiu că şi printre voi se află nişte oameni "speciali", aşa ca mine, drept pentru care vă urez La Mulţi Ani sau care o fi urarea potrivită pentru o astfel de zi şi sper că şi voi o să faceţi la fel pentru mine.
Peseu: Ca lucrurile să fie şi mai interesante, ziua noastră de nume se suprapune cu ziua de naştere a lui Bram Stocker. Suntem ăi mai tari sau ce?

marți, 8 noiembrie 2011

La Mulţi Ani

marți, 8 noiembrie 2011
Ca-n fiecare an, aproape era să uit, dacă nu-mi aminteam în ultima clipă, că azi se sărbătoresc cei aleşi a purta nume de sfinţi. Sfinţii Mihail şi Gavril, cu derivatele lor moderne. Categorie din care fac şi eu parte, like a boss. Aşa că, să fie cu La Mulţi Ani pentru tot restul privilegiaţilor. Am zis!

duminică, 8 noiembrie 2009

Trăiască!

duminică, 8 noiembrie 2009
Azi se sărbătoresc arhanghelii, Sfinţii ce-or fi, Mihail şi Gavril pe norul cu numărul 9 la ei în Rai cu şampanie şi pişcoturi şi cu Sf. Petru pe post de MC. Pe lângă ei se înghesuie şi alţi creştini cu nume derivate în speranţa c-o să mănânce şi gura lor ceva gratis. Printre ei şi subsemnata, dar nu vă spun în care tabără pentru că deja aţi şti prea mult şi ar trebui să scap de voi. Hai la mulţi ani!
 
Design by Pocket