vineri, 16 noiembrie 2012

Brainstorming

vineri, 16 noiembrie 2012
Salutare!
Apelez la minţile voastre deschise, luminate şi geniale. După cum ştiţi, în perioada asta au loc balurile bobocilor. Ei, aş vrea să-mi recomandaţi nişte metode ingenioase de promovare a participanţilor, campanii strălucite de strângere a voturilor on-line, etc.. Am apelat deja la Facebook, dar metoda asta nu prea a dat rezultate. Aşa că, vreu idei simple, dar de efect. Vă mulţumeeeesc!!!


luni, 22 august 2011

Păţanie

luni, 22 august 2011
Întâmplarea a făcut să cunosc nişte oameni noi. Şi ca nişte cetăţeni civilizaţi ce suntem, trebuia să utilizăm metodele consacrate pentru astfel de situaţii: nume, strâns de mână şi formula "Îmi pare bine". Cum mi-a ieşit mie? "Ciao, sunt Diana. Îmi pare rău!" :)).
Asta a fost ca faza de la balul bobocilor. Eram în primul an de liceu şi la plecare m-am intersectat cu unul dintre profesorii ursuzi şi severi. Cum l-am salutat? Cu bună ziua. Şi afara era ora 9pm, în octombrie, deci cât se poate de ne-ziuă :))
 
Design by Pocket